Wyjść z bezrobocia w trudnym czasie Covid-19!

Z każdym tygodniem na rynku pracy pojawia się coraz więcej bezrobotnych. Pod koniec roku 2020, liczba osób bez pracy może sięgnąć nawet jednego miliona.


długa kolejka do urzędu pracy w dobie koronawirusa


Musimy przyjąć do wiadomości że w najbliższych miesiącach będzie trudniej znaleźć prace w niektórych branżach. A im większa ilość osób bezrobotnych, to większa konkurencja podczas szukania pracy. Zalezienie pracy będzie teraz większym wyzwaniem, a o warunkach zatrudnienia (wynagrodzeniu) będzie teraz decydował w ogromnym stopniu pracodawca, a nie pracownik jak to było wcześniej (na rynku pracy pracownika).

Sytuacja na rynku pracy o tyle się komplikuje że wiele firm już upadło, a te które pozostały na rynku, większość z nich nie planuje nowych inwestycji bowiem sytuacja w kraju i w europie nie jest jednoznaczna. Nadal trwa pandemia, codziennie słyszymy o dziesiątkach nowych przypadków zarażenia Covid-19.

Na co mogą liczyć osoby które straciły pracę w czasie Covid-19?

Oczywiście zasiłek dla bezrobotnych (który ma być podniesiony do 1 200 zł). Na stronie rządowej - gov.pl/web/gov/zglos-sie-do-urzedu-pracy, dowiemy się urzędy pracy przygotowane są aby udzielić pomocy osobom bezrobotnym.

Weź swoją przyszłość w swoje ręce - zacznij działać już teraz!

Nie czekaj na czas w którym skończą się wszystkim zasiłki dla bezrobotnych i ruszą tłumnie szukać pracy. Obserwuj aktualne oferty pracy, przygotuj mocne dokumenty aplikacyjne. Wyjdź z inicjatywą nawet jak pracodawca oficjalnie nie szuka pracownika możesz zgłosić swoja kandydaturę z użyciem podania o prace, więcej - otokariera.pl/podanie-o-prace. Do podania o pracę dołącz aktualne i dopasowane do stanowiska CV, możesz również przygotować list motywacyjny.

Być może będziesz musiał się przekwalifikować!

Chyba wszyscy już słyszeli o aktorze i piosenkarzu który w czasie epidemii rozwozi paczki w jednej z Łódzkich firm kurierskich. Podobnych historii jest więcej, sam osobiście znam muzyka który musiał się przebranżowić o 180 stopni, bowiem teraz jest pomocnikiem dekarza, wraz ze swoim kuzynem kładzie dachy w okolicach Lublina.

Według najnowszych badań Ipsos, Polacy w po 40 roku życia niechętnie chcą się przebranżawiać i uczyć się nowego zawodu, dodatkowo uważają że ich stan psychiczny i fizyczny pozwala pracować do 44 roku życia (średnia w Unii to 60 lat), są to bardzo niepokojące dane. W analizie wzięło udział 500 osób z Polski, natomiast w całym badaniu wzięło udział 20 000 osób z całej Unii Europejskiej.

Komentarze

Treść komentarza:
Podpis:
 
= (Antyspam / Oblicz)  

W TEJ KATEGORII