Recepta na dobre CV

  1. Zanim zaczniesz pisać swoje CV zapoznaj się dobrze ze stanowiskiem pracy na które aplikujesz. Po co to robić? Pamiętaj pracodawca na każde CV poświęca kilkadziesiąt sekund. Przygotuj dokument tak aby wyeksponować Twoje doświadczenie, cechy charakteru które są zbieżne ze stanowiskiem pracy na które składasz dokumenty.
  2. Dodaj dobrej jakości fotografię, nie zapomnij o danych kontaktowych (telefon i email - później nie zapomnij sprawdzić poczty).
  3. Format ostateczny dokumentu to PDF (unikaj .doc .txt .odt czy inne formatowanie, nie na każdym komputerze jest zainstalowany WORD z pakietu Microsoft Office czy Writer z pakietu Open Office).
  4. Własny styl? - Ameryki nie odkryjesz, no chyba że aplikujesz na stanowisko grafika komputerowego i przygotowujesz unikalny szablon CV. Pracodawcy, rekruterzy przyzwyczajeni są do klasycznym dokumentów. W kilka sekund muszą znaleźć informacje ważne dla nich, zbytnie komplikowanie znanych nam wzorów może odnieść odwrotny skutek od zamierzonego.
  5. Skup się na zawartości CV, sprawdź czy nie ma błędów, czy nie brakuje kropek i przecinków, pamiętaj wszystko to wypływa na Twój ogólny wizerunek. Pracodawca zyskuje poprzez to informacje typu: czy jesteśmy solidni, dokładni, i jak wygląda nasza wiedza podstawowa dotyczy to choćby znajomości orografii, i wiele innych wniosków.
  6. Jak ułatwić sobie pisanie CV? Masz zainstalowany zaawansowany edytor tekstowy Word lub Writer(darmowy), ściągnij dostępne za darmo szablony lub skorzystaj z programu online do pisania CV (kreatora CV dostępnego po przez stronę WWW).

CV za darmo, polecam:

Wory CV - https://ekasa.com.pl
CV Kreator - https://ekasa.com.pl/kreator-cv

Tak mogą wyglądać Twoje dokumenty aplikacyjne.

CV napisane przy pomocy kreatora

szablon CV z programu online

CV przede wszystkim ma być przejrzyste, ramy czasowe(daty) zrozumiałe, jasno sprecyzowany Cel zawodowy. I pamiętaj o formacie PDF (masz pewność że pracodawca otworzy dokument i CV będzie w takiej formie jak je wysłałeś, nic się nie rozjedzie).

Jak już przygotujesz CV, daj do przeczytania znajomemu, znajomej, rodzicom ma to na celu wyłapanie wszelkich błędów. Dosyć często jest tak, że osoba która pisze CV wszystkiego może nie zauważyć.

W TEJ KATEGORII